Hi Salam semua apa khabar? Entry pada kali ni aku nak share
dengan korang pasal travelling aku ke Thailand untuk kali kedua, kali ni as a
backpackers with kawan aku, percutian aku bermula pada 11 april.
Kami mulakan perjalanan kami dari Melaka Sentral ke Rantau
Panjang,pukul 8.00pm bas yang kami naiki bergerak kedestinasi dan pada pukul
8.45am kami tiba di Rantau Panjang kami
dijemput oleh Makcik Rose iaitu mak kepada member aku yang stay kat sana. Pada awal
nye kami memang tak nak singgah sana
tapi bila fikir-fikir balik tak kan tak nak mandi or segar kan diri setelah
hampir 12jam kat in the bus, selepas tu makcik Rose membawa kami ke gerai
berhampiran dengan pintu masuk Malaysia-Thailand kat situ pelbagai-bagai
makanan yang ada tapi semestinya makanan yang dah dibungkus selepas kami
menikmati sarapan yang dibelanja oleh makcik Rose kami terus ambil motor
tambang RM2. Setelah itu kami dibawa ke sempadan dan kami isi form visa
perjalanan kat pejabat immigration of Thailand untuk fill up the form itu kami di cas RM2 ini kerana form yang di
fill up tu amat terhad so kami malas nak fikir panjang. Setelah selesai
semua itu kami meneruskan perjalanan
kami ke stesen kereta api sungai Kolok. Sesampai disana motor yang sepatutnya
kami bayar RM2 telah menipu kami pada awalnya RM2 untuk seorang tapi setelah
sampai kami di cas RM10 setiap seorang itu pengalaman pahit kami sesampai je
kat sana dah kena tipu, so pada korang aku nasihatkan sebelum naik motor
tambang tu, korang patut Tanya harga tambang dulu, untuk pastikan supaya korang
tak ditipu oleh pakcik-pakcik motor yang mata duitan.
Jadual kereta api
DESTINATION
|
DEPARTURE
|
ARRIVAL
|
Sungai
Kolok- Hatyai
|
12.30PM
|
3.30PM
|
Sungai
Kolok- Hatyai
|
3.00PM
|
6.00PM
|
Aku nasihatkan kat
korang kalau naik train dari sungai kolok lebih baik korang ambil tiket dan
bayar sebab untuk rakyat Thailand tiket free tapi kalau bukan kerakyatan
Thailand kena bayar 20.20bath setiap seorang. Sebenarnya Perjalanan kami akan
stop kat Yala terlebih dahulu ini kerana aku nak melawat paksue aku yang dah
lama menantikan kedatangan aku kesana, so pukul 2.30pm(waktu Thailand) kami
selamat sampai distesen Mai-ken, stesen Mai-ken ni adalah stesen ke 11 dari
sungai Kolok. Dari stesen Mai-ken ke rumah pak sue kami just jalan kaki sebab jarak nya hanya
500meter. Ketibaan kami disambut mesra oleh ayahsue sekeluarga akhirnya genap
lah 2 tahun kedatangan aku dan ayah pada tahun 2012. Sampai jer aku kat sana
aku sangat merindui aruwah ayah suasana dan keadaan rumah ayah sue tak banyak
berubah still sama macam 2 tahun dulu. Okey lah stop pasal memori-memori lama J setelah sampai kami segarkan diri terlebih dahulu
almaklumlah suhu di Thailand amat luar biasa panas nya. Fuh!! Itu adalah
pengalaman so tak boleh nak merunggut.Petang tu kami just lepak2 dengan family
pak sue dan cerita kan plan kami dan minta pandangan paksue. Plan asal kami
keesokan harinya terus nak ke Hatyai tapi ayah sue cakap tak digalakan pergi ke
Hatyai sebab pada 13 april tu songkran day A.K.A pesta air. So kami akur dengan
pendapat ayah sue then kami melepak lah sampai ke petang manakala malam tu
selepas makan dan solat kami terus tidur.
Bermula nya disini
Stesen Kereta Api Sungai Golok
Dataran Kereta api Sungai Golok
Keadaan dalam Train
Tak sabar nak sampai!!
Stesen Mai-Ken
Walk Walk and Walk
yeah Mak Sue menyambut kedatangan kami.
Stay tune...
0 ulasan:
Catat Ulasan